Ola Kutz
Dziennikarka i artystka
Nie chcę, by zabrzmiało to stereotypowo, ale jak jest postrzegana atrakcyjna kobieta za kółkiem, w kraju, który jednak nadal pełen jest stereotypów?
Dziękuję za komplement 🙂 Z ogromnym szacunkiem, ot nowe doświadczenia. Jeśli ktoś próbowałby inaczej możemy umówić się na torze.
Twoja pasja do motoryzacji rozwijała się w Tobie od dzieciństwa, czy jest to wynik jakiegoś impulsu z czasów, kiedy miałaś już okazję zasiąść za kółkiem?
Zdecydowanie podjęłam tą decyzję podświadomie a teraz świadomie rozwijam. Dziękuję przede wszystkim za wysokooktanową krew mojej Mamie, wspaniały kierowca, z absolutnym darem rajdowym, która tak pięknie poprzez osmozę pokazała mi jak naturalnym i właściwym miejscem jest dla kobiety kierowcy. Moja Babcia jeździła na motocyklu, dziadek był wysokim specjalistą… Wspominając mego Tatę i Dziadków mus przyznać ich pasje motoryzacyjne były tyleż imponujące co wtedy przełamujące jeszcze tabu, że dziewczyny też mogą posługiwać się taką mocą. Aktualnie już ja walczę o to żeby była manifestacją siły szeroko pojętej, poczucia wolności, a także odpowiedzialności, bo jeśli pozwoliłby pan mi dalej filozofować to… 🙂
Czy masz jakieś preferowane typy nadwozia aut, które w Twojej opinii najlepiej sprawdzają się w określonych warunkach drogowych? Słowem – jakie auta skradły do tej pory Twoje serce? 🙂
Sentymentalnie czy fachowo odpowiedzieć? Nie istnieje samochód spełniający wszystkie wymagania świata, choć możemy znaleźć taki który absolutnie nam wystarczy i spełni wszystkie nasze potrzeby Z Grzegorzem Baranem. Zatem po pierwsze gdzie i jak chcemy jeździć… Mam listę miłości, począwszy od corvetty 76 a skończywszy na Mercedesie 123 coupe którym się ścigaliśmy. Musiałbym wymienić teraz długą listę wraz z parametrami i argumentami technicznymi dlatego właśnie one, chociaż czy miłowanie potrzebuje technicznych argumentów? Cóż w motoryzacji na tym polega zaangażowanie 🙂
Na podstawie Twoich programów można wywnioskować, że jesteś nieustannie w drodze. Jakie z Twojej perspektywy błędy popełniają najczęściej polscy kierowcy?
Brak czujności i uprzejmości, o zgrozo ileż przez to tragedii na ulicach. W swoich programach miałam szansę sprawdzić wiele dróg oraz nawyków kierowców, teraz wraz z Robertem w „Przyjazne Motocyklistom” uczulamy kierowców na pewne wartości, które pozwolą nam lepiej i bezpieczniej funkcjonować na drodze co rzecz jasna przenosi się na jakość naszego życia. Ustępujmy sobie kiedy ktoś chce nas wyprzedzić, udostępniajmy lewy pas, przepuszczamy rowery i motocykle, parkujmy tak by ktoś jeszcze się zmieścił, dbajmy o płynność manewrów… Błędy są naprawialne, katastrofy nie. Analizujmy wcześniej co można zrobić lepiej za kołkiem, zamiast robić lepiej wyłącznie dla siebie, chociaż i to złudne podejście płata figle, jesteśmy od siebie zależni na ulicach, może na dzień dobry wystarczy to sobie przypomnieć.
Czy i jakie zmiany z Twojej perspektywy powinny zostać wdrożone dla poprawy bezpieczeństwa na drodze?
Pytanie jak to uczynić? Restrykcje niby działają, ale nie są najwyższą formą wpływu… Szkolenia dla kierowców samochodowych, motocyklowych… Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z pewnych konsekwencji, nie ma mowy o poprawie bezpieczeństwa. Osobiście wskażę i pomogę jak to robić. Zapraszam do udziału w rajdzie, ciągłego udoskonalania swych umiejętności i niezmiennie do myślenia. Dlatego postanowiłam zrobić film MOTO DZIECI, wkrótce zobaczycie państwo po co realizujemy ten wyjątkowy projekt. Prosiłabym też o większą przychylność władz oraz tworzenia przepisów sprzyjających ludziom, bo sam system wbrew człowiekowi na dobre nic nie zmieni.