anim podejmiemy decyzję o wyborze nowego samochodu porównujemy różne modele, wersje silnikowe i wyposażenie, zastanawiamy się nad kolorem. Wg badań finalnie prawie zawsze o wyborze decyduje cena zakupu. To błąd, bowiem dopiero po podsumowaniu wszystkich wydatków związanych z zakupem, ale także utrzymaniem oraz odsprzedażą samochodu, jesteśmy w stanie kompleksowo porównać ze sobą kilka modeli. Całkowite koszty utrzymania samochodu różnią się w zależności od producenta oraz modelu. Wpływ na to ma kilka elementów – najważniejsze z nich to utrata wartości, zużycie paliwa i koszty serwisowania.

WARTOŚĆ PRZY ODSPRZEDAŻY

Niektóre samochody uda się szybko i dobrze odsprzedać po kilku latach, ale są i takie, które długo będą czekały na nowego właściciela, mimo niskiej ceny. Warto na to zwrócić uwagę, bowiem utrata wartości to największy koszt związany z samochodem. Bez wątpienia marką, która trzyma wartość jest Volkswagen. Z danych Eurotax, przygotowanych w sierpniu br. przy wykorzystaniu narzędzia Forecast WEB na zlecenie marki Volkswagen wynika, że czteroletni VW Passat 1.6 TDI Trendline, z przebiegiem 60 tys. km, będzie wciąż wart 50,6 proc. wyjściowej ceny. Dla porównania: Renault Talisman 1.6 Energy dCi Life – 49,7 proc., Peugeot 508 1.6 BlueHDi Active – 45,6 proc., Toyota Avensis 1.6 D-4D Active – 45,3 proc., a Ford Mondeo 1.5 TDCi Trend – 44,2 proc. Jak przekłada się to na pieniądze? Używanego Passata będzie można sprzedać za kilka tysięcy zł więcej niż wielu rywali. Wysoka wartość rezydualna to nie wszystko – nie mniej ważny jest popyt na używane auto. Zestawienia serwisu ogłoszeniowego OTOMOTO wskazują, że najczęściej wyszukiwaną przez jego użytkowników marką jest Volkswagen. „Tylko w 2016 roku Polacy szukali samochodów używanych marki Volkswagen w naszym serwisie ponad 100 mln razy. VW od lat jest numerem 1 pod względem liczby wyszukiwań” – mówi Piotr Grzemski, brand manager OTOMOTO.

 

Całkowite koszty utrzymania samochodu różnią się w zależności od producenta oraz modelu. Wpływ na to ma kilka elementów – najważniejsze z nich to utrata wartości, zużycie paliwa i koszty serwisowania.

 

PALIWO, SERWIS

W trakcie eksploatacji sporo kosztuje także paliwo. Silniki TSI i TDI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem są dynamiczne i oszczędne – Golfem 1.6 TDI po zatankowaniu do pełna można przejechać nawet 1315 km, czyli z Warszawy do Gdańska, następnie do Zakopanego, a w baku wciąż będzie paliwo. Passatem 2.0 TDI dojedziemy jeszcze dalej – jego zasięg na pełnym zbiorniku paliwa to ponad 1500 km. Warto zwrócić uwagę także na koszty serwisowania i części. Volkswagen pozytywnie zaskakuje, bo na przeglądy wystarczy jeździć nawet co 30 tys. km, a to zdecydowanie rzadziej w porównaniu z wieloma konkurentami. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Co więcej koszty można dodatkowo obniżyć korzystając z bardzo atrakcyjnych pakietów serwisowych – teraz pakiet przeglądów na cztery lata i 60 000 km kosztuje zaledwie 99 zł! Zapytaj o tę ofertę dealera. Bez wątpienia warto.

SPOSOBY FINANSOWANIA

Samochód powinien być nie tylko niedrogi w eksploatacji, lecz także przystępny, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych narzędzi finansowania. W przypadku kredytu EasyDrive można dokonać niewielkiej wpłaty własnej, następnie przez 3 albo 4 lata jeździć nowoczesnym, dopasowanym do potrzeb samochodem, spłacając bardzo niskie miesięczne raty. Po zakończeniu umowy samochód można oddać i – na przykład – wybrać nowy model Volkswagena. Dzięki temu niemal każdy model Volkswagena jest w zasięgu Twoich możliwości.

Warto wybrać Volkswagena, bo to się opłaca z wielu powodów. Auta tej marki są wyposażone w innowacyjne systemy poprawiające komfort jazdy, zapewniają niezawodność i najwyższy poziom bezpieczeństwa – wszystkie aktualnie oferowane w Polsce modele otrzymały maksymalną notę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. A co równie ważne, Volkswagen trzyma wartość i jest tańszy w eksploatacji od wielu konkurentów, co daje oszczędności, które można odczuć w domowym budżecie. VW to prawdziwy przyjaciel, którego z każdym kilometrem docenia się bardziej.


 

Więcej o kosztach użytkowania można przeczytać na stronie www.volkswagen.pl w sekcji Twoje Centrum Oszczędności.