akupy online powoli stają się dla nas równie naturalne, co odwiedziny w centrach handlowych. W internecie kupujemy już nie tylko elektronikę czy gadżety. Coraz chętniej sięgamy także po ubrania, a nawet zakupy spożywcze, choć jeszcze do niedawna wydawało się to całkowitą abstrakcją.

Obecnie już co druga osoba powyżej 16. roku życia co najmniej raz dokonała zakupów online. Z każdym rokiem łączna liczba transakcji internetowych rośnie, a popularne „koszyki” pękają w wirtualnych szwach, wypełnione milionami produktów, które trafiają do naszych domów i biur.

Wśród niezliczonych sprzedawców internetowych ciężko rozróżnić komu naprawdę warto zaufać. Jak zatem znaleźć dobrego, wartościowego sprzedawcę?

Warto zaufać opiniom innych klientów

Świat sklepów internetowych przypomina tradycyjne rynki o wiele bardziej, niż można by początkowo zakładać. Wśród uczciwych sprzedawców, znajdują się również tacy, którzy próbują wykorzystać klienta, a pewna doza anonimowości to olbrzymie pole do popisu dla oszustów.

Warto więc kupować w sprawdzonych sklepach, którym zaufało przed nami wielu klientów. Czytać opinie oraz słuchać porad ekspertów. Doskonałym przykładem może być polski portal Oponeo, który nie na wyrost można nazwać liderem rynku sprzedaży opon w naszym kraju.

Co sprawia, że firma staje się liderem rynku?

Przede wszystkim ludzie. Nie tylko doświadczona kadra pracowników, lecz przede wszystkim klienci, którzy nieprzerwanie stawiają przed firmą nowe oczekiwania i wyzwania.

Oponeo przez wiele lat doświadczeń od lokalnego przedsiębiorstwa, rozrosło się do międzynarodowej marki, cenionej i chętnie wybieranej w całej Europie. To właśnie światowe standardy obsługi i indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta sprawiają, że nie ma sobie równych w Polsce.

Wysoki standard obsługi i fachowego doradztwa wyznacza prawdziwy status firmy, sprawiając że nieodzownie kojarzy się ona klientom z zaufaniem i rzetelnością.

Ważnym czynnikiem w świecie internetowych zakupów jest dostępność towaru. Kupując w sieci oczekujemy produktu dokładnie wpisującego się w nasze wymagania, nie mamy zamiaru czekać, ani zgadzać się na kompromisy. Szeroki asortyment oferowany przez sklepy takie jak Oponeo, pozwala dobrać produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb: opony motocyklowe, samochodowe, sportowe, ciężarowe, typu Run-Flat oraz wiele innych. Niezależnie jakiego ogumienia poszukujemy, na portalu Oponeo.pl z pewnością je znajdziemy.

Nie każdy musi być ekspertem

Z wyborem w Oponeo nigdy nie jesteśmy sami. Szerokie kompetencje doradców pozwalają dobrać opony dokładnie pod potrzeby klienta.

Nie musisz się na tym znać, ważne żebyś wiedział czego pragniesz. Wolisz jeździć sportowo czy jesteś raczej miejskim kierowcą? Potrzebujesz opon do pracy, a może z samochodu korzystać w czasie wolnym? Wysoki standard obsługi i fachowego doradztwa wyznacza prawdziwy status firmy, sprawiając że nieodzownie kojarzy się ona klientom z zaufaniem i rzetelnością.

Nie musisz jednak kontaktować się z ekspertami. Jeśli wolisz samodzielnie wybrać opony, możesz skorzystać z bardzo wygodnych wyszukiwarek na portalu Oponeo.pl.

Sklep oferuje aż dwa alternatywne sposoby wyszukiwania: poprzez rozmiar opony lub specyfikę naszego pojazdu. Wystarczy podać markę, model oraz generację, a system pomoże nam dobrać odpowiednie ogumienie. Wygoda nawigacji i przejrzystość strony sprawiają, że odnajdą się na niej nie tylko internetowi wyjadacze, a każdy użytkownik, nawet rzadziej korzystający z sieci.

To nie koniec udogodnień

Chcąc wyróżnić się na tle pozostałych sklepów trzeba zrobić nie jeden krok w stronę klienta, a przebiec dla niego cały maraton. Nie sztuką jest sprzedać komuś produkt, a prawdziwa trudność polega na tym, by klient był w pełni usatysfakcjonowany.

Dla wielu kierowców z pewnością największą bolączką po zakupie opon jest dostawa. Oponeo zdecydowało się wyjść swoim klientom naprzeciw. Sklep zapewnia nie tylko doręczenie produkt do domu za darmo – nawet w ciągu 24h – lecz również umożliwia bezpłatne zarezerwowanie wymiany w serwisach partnerskich oraz dostawę bezpośrednio do wulkanizacji. To proste rozwiązanie, które jednak znacząco wpływa na komfort klienta i pozwala oszczędzić cenny czas.

Nie ma sklepów idealnych, ale z pewnością są bliższe i dalsze perfekcji. Ważna jest chęć ciągłego rozwoju i bieżące słuchanie potrzeb klientów. Oponeo.pl uczestniczy w akcji „Słucham swoich klientów” niezależnego serwisu Opineo.pl, co jest gwarancją, że nasza opinia naprawdę ma znaczenie. Warto też przed każdym zakupem w sieci upewnić się, że nabywamy od sprzedawcy rzetelnego i sprawdzonego. Posłużyć nam może w tej kwestii chociażby „Ranking Sklepów Internetowych”, w którym w 2016 roku Oponeo zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Motoryzacja”. To właśnie zaufanie pozwala budować markę i utrzymywać najwyższe światowe standardy obsługi.